Глаукома у кішок: причини виникнення та способи лікування
У свійських тварин часто виникають хвороби, які характерні для людського організму. У кішок може розвиватися небезпечний для здоров’я організму – глаукома. Його поява пов’язана з підвищенням показників внутрішньоочного тиску та порушенням роботи усієї системи зору. Глаукома – це хвороба, яка загрожує не лише здоров’ю, а й життю домашнього улюбленця. Її лікування необхідно приступати невідкладно. Багато інформації про захворювання у котів можна переглянути на блозі allproperty.com.ua.
Основні причини розвитку у домашніх вихованців глаукоми
На появу хвороб очей у домашніх кішок впливають різні фактори:
- Вікові зміни, які відбуваються у всіх відділах організму тварини;
- Тривале застосування лікарських препаратів спеціального призначення;
- Наявність хронічних захворювань очного апарату;
- Розвиток цукрового діабету;
- Ожиріння;
- Розвиток в оці пухлинних новоутворень.
Очні недуги у кішок можуть з’являтися при неправильно складеному харчовому раціоні, а також при вживанні продуктів з низькою якістю. Глаукома може стати наслідком травм очей чи генетичних факторів тварини. З помутнінням кришталика пов’язані результати перенесеного захворювання увеїту. Його основна ознака полягає у поразці запальним процесом передньої частини поверхні ока.
Ознаки та способи лікування глаукоми у котів
На перших етапах розвитку хвороби у тварини відсутні будь-які її прояви. Про активізацію недуги свідчать такі ознаки:
- Набряклість ока;
- Почервоніння білкової частини органу зору;
- Частковий дотик повік при заплющуванні очей;
- Поширеність зіниці;
- Помутніння рогівкової частини ока;
- Погіршення загального стану.
Про появу у кішки глаукоми також можна запідозрити при постійній сльозогінності та хворобі світла. Уражене очне яблуко з часом зростає. На гострій стадії хвороби у кішки з’являється блювання, яскраво виражена слабкість, відмова від їжі та води. Якщо вчасно виявити глаукому, можна обмежитися консервативним лікуванням. Призначенням лікарських препаратів має займатися лише професійний ветеринар. При запущеній формі хвороби тварині проводиться хірургічне втручання. У сучасних клініках ветеринарії кішкам зазвичай призначаються лазерні операції, які відрізняються абсолютною безболісністю, ефективністю та результативністю.